مصرف آسپرین قبل از خواب می‌تواند خطر حمله قلبی در طول روز را کاهش دهد

معرفی انواع جایگزین‌های دریچه قلب و انتخاب دریچه مناسب برای بیمار Prosthesis heart valves choosing the right one for your patient
معرفی انواع جایگزین‌های دریچه قلب و انتخاب دریچه مناسب برای بیمار
۱۳۹۶/۱۲/۲۰
استنت‌گذاری‌های پی در پی می‌تواند کشنده باشد Deaths Linked to Cardiac Stents Rise as Overuse Seen
استنت‌گذاری‌های پی در پی می‌تواند کشنده باشد
۱۳۹۶/۱۲/۲۰
نمایش همه

مصرف آسپرین قبل از خواب می‌تواند خطر حمله قلبی در طول روز را کاهش دهد

aspirin آسپرین

aspirin آسپرین

اخیراً انجمن قلب آمریکا در تحقیقی به این نکته دست یافته است که مصرف آسپرین قبل از خواب به جای مصرف آن در طول روز ممکن است احتمال بروز حمله قلبی را کاهش دهد.
مصرف روزانه دوز پایین آسپرین برای افرادی که در معرض خطر بیماری‌های قلبی هستند، جهت کاهش ریسک حمله قلبی و سکته مغزی توصیه می‌شود.
آسپرین خون را رقیق می‌کند و احتمال تشکیل لخته را کاهش می‌دهد. پلاکت‌های خون ترکیب اصلی لخته هستند که تمایل به فعال شدن پلاکت‌ها و بروز فرآیند انعقاد هنگام صبح بیشتر از شب است.
در یک آزمون که بر روی زمان مصرف آسپرین بین بیماران قلبی انجام شد، محققین دریافتند که فعالیت پلاکت‌ها در بیمارانی که آسپرین را پیش از خواب مصرف می‌کنند نسبت به افرادی که این دارو را هنگام صبح مصرف می‌کنند، کمتر است. افزایش فعالیت پلاکت‌ها به طور مستقیم با افزایش خطر وقایع قلبی حاد مثل انفارکتوس قلبی ارتباط دارد. دانشمندان معتقدند تغییر زمان مصرف آسپرین از صبح به شب می‌تواند برای بیماران قلبی که روزانه آسپرین مصرف می‌کنند، مفید باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *