بلاگ |مصرف آسپرین قبل از خواب می‌تواند خطر حمله قلبی در طول روز را کاهش دهد.

۱۲

آذر
۱۳۹۲

مصرف آسپرین قبل از خواب می‌تواند خطر حمله قلبی در طول روز را کاهش دهد.

اخیراً انجمن قلب آمریکا در تحقیقی به این نکته دست یافته است که مصرف آسپرین قبل از خواب به جای مصرف آن در طول روز ممکن است احتمال بروز حمله قلبی را کاهش دهد.
مصرف روزانه دوز پایین آسپرین برای افرادی که در معرض خطر بیماری‌های قلبی هستند، جهت کاهش ریسک حمله قلبی و سکته مغزی توصیه می‌شود.
آسپرین خون را رقیق می‌کند و احتمال تشکیل لخته را کاهش می‌دهد. پلاکت‌های خون ترکیب اصلی لخته هستند که تمایل به فعال شدن پلاکت‌ها و بروز فرآیند انعقاد هنگام صبح بیشتر از شب است.
در یک آزمون که بر روی زمان مصرف آسپرین بین بیماران قلبی انجام شد، محققین دریافتند که فعالیت پلاکت‌ها در بیمارانی که آسپرین را پیش از خواب مصرف می‌کنند نسبت به افرادی که این دارو را هنگام صبح مصرف می‌کنند، کمتر است. افزایش فعالیت پلاکت‌ها به طور مستقیم با افزایش خطر وقایع قلبی حاد مثل انفارکتوس قلبی ارتباط دارد. دانشمندان معتقدند تغییر زمان مصرف آسپرین از صبح به شب می‌تواند برای بیماران قلبی که روزانه آسپرین مصرف می‌کنند، مفید باشد.

منبع

newsroom.heart.org/news/tuesday-news-tips?preview=9ce2


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>