شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۸۵ - ۴۸ : ۱۳ Saturday, Aug 19, 2006 - 12:48 GMT 
صفحه اصلی خبرنامه‌های آفتاب راهنما نظرات
کاربر مهمان
صفحه کلید فارسی
جستجوى سريع جستجوی پیشرفته
ورود به آفتاب عضويت در آفتاب دعوت از دوستان ثبت صفحه آفتاب من
اخبار ايران و جهان اخبار علمی و آموزشی اخبار علوم پزشکی‌و بهداشتی تازه‌هایی درباره قلب و عروق
چهارشنبه ۲ فروردين ۱۳۸۵ ۲۱ : ۲۷ : ۱۰
 |  دفعات نمايش : ۴۹۱۱۳۸ Wednesday, Mar 22, 2006 - 10:27:21
تازه‌هایی درباره قلب و عروق
محققان علم پزشكی مدعی هستند كه دارویی را كشف كرده‌اند كه نه تنها می‌تواند روند تخریب رگ‌های قلب در بیماران را متوقف كند بلكه آن را معكوس نیز می‌كند.
نشانگر
محققان علم پزشكی مدعی هستند كه دارویی را كشف كرده‌اند كه نه تنها می‌تواند روند تخریب رگ‌های قلب در بیماران را متوقف كند بلكه آن را معكوس نیز می‌كند.بی.بی.سی گزارش داد: بنا بر تحقیقی كه توسط متخصصان قلب و عروق از سراسر جهان صورت گرفته است، دوره‌ای فشرده از درمان با رزواستاتین، نوع جدیدی از داروهای استاتین می‌تواند سلولهای چربی كه رگ های قلب را مسدود می‌كنند و باعث عارضه قلبی می‌شوند، از بین ببرد.
انسداد عروق می تواند منجر به حمله و ایست قلبی شود.
میلیون ها نفر هر ساله به انسداد عروق قلب مبتلا می‌شوند كه این رقم تنها در انگلیس به دو میلیون نفر می‌رسد. در انگلیس هر سال بالغ بر ۲۳۰ هزار نفر در اثر ابتلا به بیماری‌های قلبی جان خود را از دست می‌دهند.تا كنون پزشكان بر این باور بوده‌اند كه انسداد قلب غیرقابل برگشت است اما این تحقیق كه با مشاركت ۵۰۰ بیمار قلبی صورت گرفته، نشان داده است كه مصرف روزانه یك قرص رزواستاتین در مدت بیش از دو سال انسداد قلب را كاهش می‌دهد و باعث عقب‌نشینی بیماری می‌شود.كرستور نام تجاری رزواستاتین و دیگر مشتقات استاتین معمولا برای كاهش میزان كلسترول خون تجویز می‌شوند. میزان مصرف این قرصها حداكثر ۲۰ میلی‌گرم در روز است اما در این تحقیق، به داوطلبان روزانه حداقل یك قرص ۴۰ میلی‌گرمی داده شده بود.آزمایش از این افراد نشان داد كه چربی ال.دی.ال (كلسترول مضر) نزدیك به ۵۰ درصد كاهش یافته و در مقابل اچ.دی.ال (كلسترول مفید) ۱۵ درصد افزایش یافته است.همچنین با كاهش كلسترول مضر، قطر انسداد رگ های قلب بیماران پس از دو سال درمان حدود ۷ درصد كاهش یافته است. روند این كاهش به ویژه در رگ‌های تخریب شده بیشتر بوده است.با این كه نتیجه این تحقیقات حاكی از كاهش انسداد عروق است اما تا كنون ثابت نكرده كه آیا این روند منجر به كاهش مرگ و میر ناشی از حمله قلبی خواهد شد یا نه.نتیجه این تحقیق در شماره ماه آوریل مجله انجمن پزشكی آمریكا منتشر خواهد شد.بنیاد قلب انگلیس كشف جدید را بسیار دلگرم كننده توصیف كرده است.
خبرگزارى ايسنا
  |  قلب  |  عروق
چاپ | بازگشت
پست‌الکترونیکی گیرنده  
ارسال فرم عضویت آفتاب
درصورتیکه عضو سایت باشید می‌توانید از امتیازات موجود در این بخش بهره‌مند شوید.
ارسال | راهنمای امتیازات
سی‌تی آنژیوگرافی بهترین روش تشخیصی بیماری‌های ...
سی‌تی آنژیوگرافی بهترین و اولین روش تشخیصی در بیماری‌های مادرزادی قلبی و بیماری‌های عروق خارج قلبی است.
۱۵ اسفند ۱۳۸۴
تفاوت سن بیماران قلبی ایران با اروپا و آمریكا
پروفسور هرمز مه منش جراح ایرانی قلب و عروق با هشدار نسبت به كاهش چشمگیر سن بیماران قلبی و بیمارانی كه تحت عمل جراحی قرار می گیرند گفته: متوسط سن بیمارانی كه تحت عمل جراحی قلب قرار می گیرند در ایران به حدود ۵۵ سال می رسد.
۹ اسفند ۱۳۸۴
ازدواج فامیلی و افزایش امراض ژنتیكی
یكی از دلایل بیماری های ژنتیكی شایع در خاورمیانه همچون ضعف عضلانی، دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و بیماری MS، ازدواج فامیلی است.
۴ اسفند ۱۳۸۴
بیماریهای قلبی خطر مرگ حین زایمان را تا ۱۰۰ ...
متخصصان می‌گویند بدون اجرای اقدامات تخصصی و پیشگیرانه، نمی‌توان مانع مرگ و میر مادران باردار دچار مشکل قلب و عروق حین زایمان شد.
۲۵ بهمن ۱۳۸۴
داروی پیشگیری كننده از بیماریهای قلبی
قرص كلوپیدوگرل یكی از بهترین داروهای پیشگیری كننده بیماریهای قلبی و عروقی با نام تجاری اسویكس (OSVIX) برای نخستین بار در كشور تولید و به بازار عرضه شد.
۱۲ بهمن ۱۳۸۴
عفونت‌های دهان و دندان منجر به رماتیسم قلبی ...
عفونت‌های دهان و دندان آسیب‌های جبران ناپذیری را بر بسیاری از اندام‌های بدن همچون دستگاه قلب و عروق وارد می‌كند كه از آن جمله می‌توان به رماتیسم قلبی اشاره كرد.
۱ بهمن ۱۳۸۴
بیماران قلبی در روزهای سرد برفی از انجام فعالیت‌های ...
انجام هر گونه فعالیت بدنی سنگین، در هوای سرد و برفی، می‌تواند منجر به حمله قلبی در افرادی شود كه سابقه ابتلا به بیماری قلبی - عروقی را دارند.
۱ بهمن ۱۳۸۴
آنژیوپلاستی، بهترین روش درمانی بیماری های ...
استفاده از آنژیوپلاستی در موارد اورژانسی گرفتگی عروق قلبی می تواند تاثیر بسیار بهتری را نسبت به دیگر روش های درمانی بیماری های قلبی بر جای بگذارد.
۲۰ دى ۱۳۸۴
سن ابتلا به بیماری‌های قلبی در ایران كاهش یافته ...
آلودگی صوتی ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی ...
اثر مثبت آسپیرین در زنان مبتلا به بیماری قلبی
دوماهنامه معماری
مرکز مطالعات اقتصادی آریا سهم
Google