یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۸۵ - پرفسور هرمز مه منش، رئیس مرکز جراحی روباتیک دانشگاه مونیخ موفق به ساخت ابزار جراحی نوین شد

ابزار جراحی نوین انعطاف پذیر با قابلیت تطبیق با ابعاد انفرادی بدن بیماران برای نخستین بار در جهان تولید شد. این ابزار جایگزین ابزار فلزی فعلی جراحی می شود و تحول نوینی در جراحی قلب ایجاد می کند.
پرفسور هرمز مه منش - رئیس مرکز جراحی روباتیک دانشگاه مونیخ و سازنده این ابزار در گفتگو با مهر با بیان این خبر افزود: توسعه و تکامل علم جراحی به سویی ست که مشکلات ایجاد شده در بافت های بدن بیمار حین عمل جراحی کمتر شود. جراح ها نیز می کوشند تا با حداکثر امکانات، دست و توانایی های روحی و تخیلی را با ابزاری که در دست دارند به منظور انجام عمل های وسیع به کار برند.
وی افزود: ابزار جراحی که امروزه از آن در اعمال جراحی استفاده می شود دارای ماده ای سخت، انعطاف ناپذیر و بسیار گران است و به همین علت در اکثر موارد جراحان را با مشکلات متفاوتی ازجمله پاره شدن بافت بدن بیمار حین جراحی روبرو می سازد.
این متخصص ایرانی اضافه کرد: به این منظور با همکاری مهندس "سیامک حاجی زاده" با استفاده از نوعی پلیمر، ابزار جراحی انعطاف پذیر، سبک، ارزان، کم وزن و کم حجم با قابلیت تطبیق با ابعاد انفرادی بافت های بدن بیماران ساخته شد.
پرفسور مه منش با اشاره به جراحی روباتیک که حاصل تاثیر فناوری های نوین در علم پزشکی است خاطر نشان کرد: از این ابزار در عمل جراحی قلب باز و جراحی های روباتیک قلب می توان استفاده کرد.
همچنین ابزار نوین جراحی برابر با یک دهم هزینه ابزارهای فلزی فعلی جراحی است و به صورت یکبار مصرف و استریل شده قابل استفاده است.
رئیس مرکز جراحی روباتیک دانشگاه مونیخ با بیان اهمیت ابزارهای نوین جراحی قلب و کاهش عوارض بعد از عمل جراحی از جمله جای بخیه گفت: این ابزار با برش نیم سانتی متر از مابین دنده ها وارد بدن بیمار شده و در رگ آئورت قلب کار گذاشته می شود و از پاره شدن بافت ها حین عمل جلوگیری کرده و میدان دید جراح را به هنگام جراحی بهبود می بخشد.


اخبار مرتبط با این خبر:

بازدید جمعی از دانشمندان ایرانی مقیم خارج از کشور، از دانشگاه علوم پزشکی مشهد(در تاریخ شنبه، ۲ اردیبهشتماه ۱۳۸۵)

حضور درخشان یک جراح اعصاب ایرانی مقیم آلمان، در عرصه پزشکی جهان(در تاریخ دوشنبه، ۲۱ فروردینماه ۱۳۸۵)

پژوهشگر ايراني موفق به كشف سلول‌هاي عامل بيماري آسم شد(در تاریخ شنبه، ۱۹ فروردینماه ۱۳۸۵)

قابل توجه دانشجویان ایرانی دانشگاههای خارج از کشور(در تاریخ سه شنبه، ۲۳ اسفندماه ۱۳۸۴)

هفته علمي ايران در خارج از كشور برگزار مي‌شود(در تاریخ دوشنبه، ۲۲ اسفندماه ۱۳۸۴)

ثبت نظرات شما

 

 

 

اخبار تاپ ایرانیان در سایت شما | دریافت خبرنامه تاپ ایرانیان  |  اخبار تاپ ایرانیان در یاهو مسنجر |  تماس با ما

The Association of Iranophile Tehran -IRAN Tel: +98 (21) 8898 6593 - 8897 6594, Fax: +98 (21) 8897 5734 E-Mail: info@Topiranian.com