درباره ما
     تماس باما
     برگه نظرخواهی
MehrNews RSS Feed
کتابخانه مهر فهرست  » 
هرمنوتیک و سیاست
هرمنوتیک و سیاست
    جستجوی پيشرفته» بايگانی اخبارروز»
تهران:۱۱:۲۶ ,  ۱۳۸۵/۰۶/۱۲ نسخه چاپی    ارسال اين خبر به دوستان

رئیس ایرانی مرکز جراحی روباتیک دانشگاه مونیخ در گفتگو با مهر خبر داد :
ابزار جراحی نوین با قابلیت تطبیق با ابعاد انفرادی بدن بیماران ساخته شد
ابزار جراحی نوین انعطاف پذیر ( Baloon Retractors) با قابلیت تطبیق با ابعاد انفرادی بدن بیماران برای نخستین بار در جهان تولید شد. این ابزار جایگزین ابزار فلزی فعلی جراحی می شود و تحول نوینی در جراحی قلب ایجاد می کند.

پرفسور هرمز مه منش - رئیس مرکز جراحی روباتیک دانشگاه مونیخ و سازنده این ابزار در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار دانشگاهی مهر با بیان این خبر افزود: توسعه و تکامل علم جراحی به سویی ست که مشکلات ایجاد شده در بافت های بدن بیمار حین عمل جراحی کمتر شود. جراح ها نیز می کوشند تا با حداکثر امکانات، دست و توانایی های روحی و تخیلی را با ابزاری که در دست دارند به منظور انجام عمل های وسیع به کار برند.

وی افزود: ابزار جراحی که امروزه از آن در اعمال جراحی استفاده می شود دارای ماده ای سخت، انعطاف ناپذیر و بسیار گران است و به همین علت در اکثر موارد جراحان را با مشکلات متفاوتی ازجمله پاره شدن بافت بدن بیمار حین جراحی روبرو می سازد.

این متخصص ایرانی اضافه کرد: به این منظور با همکاری مهندس "سیامک حاجی زاده" با استفاده از نوعی پلیمر، ابزار جراحی انعطاف پذیر، سبک، ارزان، کم وزن و کم حجم با قابلیت تطبیق با ابعاد انفرادی بافت های بدن بیماران ساخته شد.

به گزارش مهر، پرفسور مه منش با اشاره به جراحی روباتیک که حاصل تاثیر فناوری های نوین در علم پزشکی است خاطر نشان کرد : از این ابزار در عمل جراحی قلب باز و جراحی های روباتیک قلب می توان استفاده کرد. همچنین ابزار نوین جراحی برابر با یک دهم هزینه ابزارهای فلزی فعلی جراحی است و به صورت یکبار مصرف و استریل شده قابل استفاده است .

رئیس مرکز جراحی روباتیک دانشگاه مونیخ با بیان اهمیت ابزارهای نوین جراحی قلب و کاهش عوارض بعد از عمل جراحی از جمله جای بخیه گفت: این ابزار با برش نیم سانتی متر از مابین دنده ها وارد بدن بیمار شده و در رگ آئورت قلب کار گذاشته می شود و از پاره شدن بافت ها حین عمل جلوگیری کرده و میدان دید جراح را به هنگام جراحی بهبود می بخشد.


امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع " خبرگزاری مهر " مجاز می باشد.  

374981